Zjazd Europejskiej Orkiestry i Chóru Studentów Medycyny EMSOC Warszawa 2015

Europejski Chór i Orkiestra Studentów Medycyny EMSOC (European Medical Students’ Orchestra and Choir)  istnieją od lat 90 –tych.  Nad spotkaniami patronat obejmują rektorzy uczelni medycznych oraz władze miast i krajów. Podczas spotkania w Słowenii na zamku w Ljubljanie spotkał się z nami prezydent państwa. Zorganizowane w 2000 roku  przez założone w tym celu i do dziś działające Stowarzyszenie „Muzyka i Medycyna” spotkanie w Warszawie Europejskiego Chóru Studentów Medycyny  zostało uznane przez uczestników za najlepiej przygotowane. W 2009 roku obie organizacje połączyły siły. Od tej pory rok rocznie grupa studentów z całej Europy spotyka się w jakimś kraju na 11 dni i wspólnie pracuje nad orkiestrowo-oratoryjnym repertuarem. Większość kosztów warsztatów pokrywają uczestnicy wnosząc opłatę zjazdową.

W tym roku zjazd Europejskiej Orkiestry i Chóru Studentów Medycyny planowany jest w Warszawie w dniach 16-26.07.2015 r. Naszym celem jest promowanie polskiej muzyki oraz umożliwienie mieszkańcom Warszawy i Płocka kontaktu z „żywą” muzyką jako alternatywy spędzenia wolnego czasu.  Przez 11 dni w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego około 100 związanych na co dzień również z muzyką studentów medycyny z kilkunastu krajów Europy będzie przygotowywać się do wykonania dwóch niebiletowanych 70 minutowych koncertów (pierwszy 24.07 w Płocku, w Bazylice Katedralnej, o godz. 19:00, drugi – 25.07 w Warszawie w Sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, o godz. 19:00), na których program będą się składać:

„Bajka” -  Stanisława Moniuszki  - 12’30

 „Rondo a’la Krakowiak” – Fryderyka Chopina  13’40

 „Schicksalslied” – Johannesa Brahmsa  - 17’30

 „Tota Pulchra” – Renaty Baszun  16’0

„Mazur” ze „Strasznego dworu” – Stanisława Moniuszki   6’30

Do pełnienia funkcji dyrygenta wybraliśmy maestro Janusza Powolnego.

Pieczę nad pracą chóru obejmą dr Justyna Chełmińska z Poznania i Anna Katharina Kalmbach z Niemiec.

Solo sopranowe powierzamy dr Hannie Zajączkiewicz.

Solo basowe wykona Przemysław Kummer.

Na fortepianie zagra student 3 roku I Wydziału Lekarskiego  WUM – Bartosz Zwolan.

Zamierzamy wykonać koncert warszawski w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie chcemy dokonać pamiątkowego nagrania płytowego.

Wzorem minionych zjazdów, chcemy przekazać ewentualną nadwyżkę zgromadzonych środków na charytatywny cel. Poprzednio uzbierane przez nas fundusze przekazaliśmy na Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem myślimy o powstającym Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Głównymi organizatorami projektu są: Stowarzyszenie ”Muzyka i Medycyna” i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację są:

Beata Herman (dyrygent Orkiestry WUM) , Daniel Pełka – prezes zarządu Orkiestry – student VI roku Wydziału Lekarsko-Dentystycznego WUM oraz Bartosz Zwolan. 

Honorowy Patronat nad naszym przedsięwzięciem objął Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. med. Marek Krawczyk.

 Naszym Głównym Sponsorem jest PKN ORLEN. Ponadto wspiera nas Okręgowa Izba Lekarska w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Fundacja PKO BP,  GlaxoSmithKline, i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Naszymi patronami medialnymi są pismo muzyczne PRESTO, Gazeta Lekarska, Radio Kampus, Dental Radio i Kultoraonline.

 

Dodatkowe informacje o nas i naszym spotkaniu znajdziecie Państwo na :

http://emsocinfo.szimfonikusok.hu/wordpress/